Blog kategorie
Uwaga ! Darmowa wiedza.
Sięgnij po darmową wiedzę i bądź na bieżąco w branży ratownictwa wodnego. Zostaw swój adres e-mail.
Twoje dane będą bezpieczne z zgodnie z naszą polityką prywatności
ratownikekspress.pl Możliwość otwarcia basenów w czasie pandemi Covid -19 0

 

Aktualnie cała Polska oczekuje na publikację warunków korzystania z pływalni i saun oraz podobnych obiektów. Możliwość otwarcia tego typu obiektów pojawiła się już od 6 czerwca bieżącego roku.

IV odsłona "odmrażania" gospodarki w dobie COVID-19 wprowadza nowe zasad i restrykcje sanitarne, których należy przestrzegać dla zdrowia swojego i innych. 

W serwisach rządowych ministerstwa zdrowia został opublikowany projekt roboczy rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w tej sprawie. 

 Projekt roboczy

 Również w kwestii bezpieczeństwa na pływalni oraz na kąpieliskach wyraził swoje stanowisko narodowy instytut zdrowia publicznego. Z oryginałem opinii można się zapoznać w poniższych linkach.

Przy tej okazji również poproszono Gdańską Fundację Wody, jako uznanego od 25 lat organizatora różnego rodzaju szkoleń technicznych dotyczących prawidłowej eksploatacji, zakresu budowy i modernizacji basenów kąpielowych, o pomoc przy stworzeniu podstawy, która w momencie określenia daty uruchomienia pływalni krytych pozwoli te obiekty otworzyć jak najszybciej.

 

 

W sprawie opinii dotyczącej możliwości funkcjonowania kąpielisk w sezonie kąpielowym 2020 r. oraz zaleceniami dla samorządów gminnych, organizatorów kąpielisk i osób z nich korzystających

 

W zakresie konieczności mycia i dezynfekcji instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych w obiektach użyteczności publicznej w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19

 

W sprawie warunków korzystania z pływalni, saun i podobnych obiektów rekreacji podczas trwającej pandemii wywołanej przez SARS-CoV-2 
Szereg rozwiązań, które umożliwią funkcjonowanie obiektów basenowych w warunkach zagrożenia epidemicznego sporządzonych przez Gdańską fundację wody.

 

 

  

Źródło:www.gfw.pl

 

Komentarze do wpisu (0)

ratownikekspress.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl