Blog kategorie
Uwaga ! Darmowa wiedza.
Sięgnij po darmową wiedzę i bądź na bieżąco w branży ratownictwa wodnego. Zostaw swój adres e-mail.
Twoje dane będą bezpieczne z zgodnie z naszą polityką prywatności
ratownikekspress.pl Warunki korzystania z pływalni, saun podczas trwania pandemii 0
 
 
W sytuacji w jakiej się obecnie znaleźliśmy, jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie brał pod uwagę. Dlatego też nikt nie zdołał się na to przygotować.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i tym samym sezon wakacyjny. Otwarcie basenów publicznych i hotelowych, jak i kąpielisk, jest przewidziane w czwartym kroku odmrażania gospodarki. Wszyscy zarządzający zadają sobie pytanie: "Kiedy ten czwarty etap nastąpi?" Aby jednak historia się nie powtórzyła i koronowirus 2.0 nie zapukał do naszych drzwi ponownie jesienią, wprowadza się obostrzenia, które mają zminimalizować rozpowszechnianie się COVID 19.

W dniu 8 maja Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny wydał rekomendacje dla nowego porządku w funkcjonowaniu pływalni, saun i podobnych obiektów rekreacyjnych podczas trwania pandemii.

W pierwszych zdaniach Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podkreśla, że COVID-19 nie jest chorobą wodo-zależną i środowisko jakie występuje na pływalniach nie sprzyja rozwojowi temu mikroorganizmowi.

Standardy jakie są wprowadzone z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach a szczególnie przy zastosowaniu podchlorynu w wodzie jest wystarczające do tego, aby pokonać COVID-19.

Niestety pływalnia to nie tylko niecka z wodą i bąbelkami, ale również szatnie, przebieralnie, strefa suszenia i kasa biletowa. To obszary w których bardzo ciężko jest zachować bezpieczną odległość dwóch metrów czy też odpowiedni poziom dezynfekcji. Tym samym ilość osób przebywających w szatniach należałoby ograniczyć do minimum i zastosować pojedyncze kabiny w przebieralniach. Nie zapominając o ciągłej dezynfekcji po każdym użyciu.

W sprawie usług dodatkowych jakie są świadczone - na przykład takie jak saunaria, strefy saun, fitness i siłownie nadal pozostają zamknięte.

PZH nadmienia o zachowaniu bezpieczeństwa przez personel obiektów sportowych zalecając przyłbice, maseczki, środki do dezynfekcji rąk oraz inny ubiór zabezpieczający przed zakażeniem.

Należy również pamiętać o obowiązku odpowiedniego przygotowania i kontroli jakości wody w nieckach, jak również o wykonaniu badań w kierunku pałeczek Legionelli.

 

Komentarze do wpisu (0)

ratownikekspress.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl